Erkekler Güçlü Kadınları mı Sever?

 

Eskilerde sakin, ağzı var dili yok diye bilinen, hamarat hanım hanım kızlara imrenilirdi ve talipleri de hayli çok olurdu bu kızların. Ama şimdi öyle mi, zaman değişti insanlar değişti. Çağın gereklerine uyuyoruz derken bu modern hayatın sunduğu teknoloji de her şeyi kolaylaştırdığı gibi maddi imkanları da zorlamaya başlıyor. Eskisi gibi olmayan durumlardan biri de “kadının yeri evidir” ya da “elinin hamuruyla işe karışıyor” zihniyetinin bittiği modern hayatımızın getirisi olarak, evin yükü ağır geldiğinden ve hayatın müşterekliğinden evin geçimi iki kişinin çalışmasıyla sağlanmakta. Tabi erkekler sadece çalışan değil, karakter olarak da güçlü kadınlarla evlenmeyi tercih ediyorlar.

Erkekler doğası gereği, kendilerini ispat etmek adına yumuşak huylu, sakin, kendi halinde kadınlarla birlikte olmayı isteseler de, şartlar doğası gereğinin de önüne geçip hayatla başa çıkabilen, kişiliği ve kimliği güçlü kadınları cazip bulmasına sebep oluyor ve buradan da anlaşılıyor ki erkekler güçlü kadınları seviyor. Çünkü güçlü kadınlarla birlikte olan erkekler, evliliklerinde mutlu olacaklarına ve yaşantılarının daha kolay ve refah içinde olacağına inanırlar. Her şeyi kendilerinden bekleyen kadınlar yerine ayaklarının üzerinde duran ve yaşamla mücadele ederken yanında yol alabilecek hayat arkadaşları aramaktadırlar. Tabi bu kriter metropolde yaşayan, iş hayatında rakiplerini geçmeye çalışan ve bu kadar telaşın sorumluluğun içinde evliliğin sorumluluğunu tek başına taşıyamayacağına inanan erkekler için geçerlidir.

güçlük

Modern Hayatta kadının feminenliğini koruması zorlaşır. Ancak buna rağmen erkekler güçlü kadınları sever. Hem çalışan kadın aynı zamanda çocuğuna bakmakla, evin sorumluluklarıyla da uğraşmak zorunda olduğundan ruhen ve kişilik olarak daha güçlü olmak zorunda olduğundan hep güçlü olmak durumunda olduklarından işte erkekler bu yüzden güçlü kadınlara ilgi duyuyor, hani günümüz şartlarında bakınca haksız da sayılmazlar.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.