En Mutlu Anınızı Ölümsüzleştirin

Aslına bakarsanız fotoğrafçılığın tanımı pek çok cümle ile yapılabilir. Çoğunlukla hobi, güzel bir meslek yada insanın kendini aradığı bir sanat olarak da anlatılabilir. Siz fotoğrafçılık ile ilgili hangi tanımlamayı yaparsanız yapın muhakkak harika sanat eserleri gözümüzün önüne gelecektir. Bugün fotoğrafçılık sanatının güzel anlarını ya da bu sanatın ölümsüzleştirdiği güzel anları sizinle paylaşmaya çalışacağız. Kim bilir belki de işini çok iyi yapan insanların önerilerini de bulabilirsiniz…

Gülümseyen İnsanların Dünyası

Teknoloji cebimize girdiği andan bu yana herkes fotoğrafçı oldu. Bu bir meslek yerine hobi olarak ön plana çıkmış olsa da düğün fotoğrafçılığı gibi konular söz konusu olduğunda tabi ki işinin ehli insanlar arandı durdu. Oldukça kötü tecrübeleri olan arkadaşlarım olduğu için düğün ve özel gün fotoğrafçılığı söz konusu olduğunda muhakkak yaptığı işi uzun süredir profesyonel bir şekilde yapan insanlarla çalışmanızı tavsiye ederim. Neden mi?

Başarıyı Eserden Anlamak Kolaydır

Çok samimi bir arkadaşım sadece parasını fazla gördüğü için otomatik bir fotoğraf makinesi olan arkadaşından fotoğraflarını çekmesini rica etmişti. Sonuç gerçekten çok kötüydü. Ona göre bütün fotoğrafçılar işini yaparken çok para alıyordu. Yalnız arkadaşımın yanıldığı nokta şuydu ki gerçekten işini güzel yapan ve oldukça ekonomik çalışan sanatçılarında varlığıydı. Birazcık araştırma yaparak bu sanatçılara son derece rahat bir şekilde ulaşmanız mümkün olabilir. Yazımızın başında da değindiğimiz gibi artık teknoloji çağında yaşıyoruz ve araştırma yapmaktan yorulmamalıyız…

İzmir Bu Konuda Şanslı Yerler Arasında

Bizim için izmir düğün fotoğrafçısı söz konusu olduğunda oldukça kaliteli bir adresin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Butikwed gerçekten harika eserler ortaya çıkıyor. En mutlu anınızı bir ömür boyu gülümseyerek hatırlamanız için ölümsüzleştiriyor. Üstelik bu konuda alan seçiminden tutunda uygun yerin belirlenmesine kadar tüm seçenekler detaylı bir şekilde ön plana çıkarılabiliyor.

Ege Bölgesinde farklı noktalarda çalışmalarını sürdüren bu ekip gerçekten işlerini çok profesyonel bir şekilde yapmakla kalmıyor, başından sonuna kadar destek sağlıyor. Düğün fotoğrafçılığı konu başlığında bu husustan yararlanmak için oldukça farklı noktalara göz atmanın da son derece büyük bir önemi olduğu unutulmaması gereken konu başlıkları arasında yer alıyor.

Fotoğrafçı Ararken Neye Dikkat Etmek Gerekir

Pek çok kişi tarafından kabul edilmiş bir gerçek vardır ki o da fotoğrafçılığın bir sanat olduğudur. Yaptığı sanatı doğru şekilde icra eden kişilerin eserlerine baktığınız zaman anlamanız mümkün olacaktır. Butikwed örneğinde olduğu gibi portfolyosuna göz attığınız zaman bir fotoğrafçıyı hemen anlamanız mümkün olur. Sizin arzu ettiğiniz gibi çekim yapma imkanına sahip mi yoksa dar bir görüşü mü bulunuyor hemen anlarsınız. Kaliteli bir fotoğrafçı işini gerçekten güzel yaptığı zamanlarda bunu doğrudan anlamak mümkün olmaktadır.  Hani anı yakalamak tabiri vardır ya, düğün fotoğrafçıları hazırlanmış konu başlıkları üzerinden anı yakalamayı çok severler. O an hazırlanmış, makyaj yapılmış, defalarca kez denenmiş bir durumun bile fotoğrafı çekilirken bir anda durulur ve ona göre bir hareket seçeneği belirlenmiş olur. Farklı konu başlıkları için de bu durum geçerlidir, ister düğün isterse farklı bir konu olsun fotoğrafçı kaliteli bir şekilde işini yapar ve bunu baktığınız zaman anlayabilirsiniz.

Dış Çekim Önemlidir – Nereyi Seçmek Gerekir

Bulunduğunuz ilin güzelliklerinin yanı sıra çevre şehirlere de göz atmak gerekir. Örneğin Nevşehir’de peri bacalarına karşı bir çekim yerine balonların kalktığı saatleri denk getirerek son derece güzel bir çekim yapılabilir. Çoğunlukla deniz kenarı, at çiftlikleri, sazlık veya çiçek bahçeleri seçilebilecek güzel alanlar arasındadır. Ülkemiz bu çekim noktaları konusunda oldukça bonkör davrandığı için bazen eski bir kilise bazen de bir patika yol size istediğiniz malzemeyi verebilir. Yazımızın başından bu yana değindiğimiz konu başlığında olduğu gibi sanatçının ortaya çıkaracağı eser bu noktada son derece büyük bir önem arz edecektir. Aynı yolda iki farklı sanatçının çektiği fotoğraflar arasında bile çok ciddi farklar bulunabilirken kaliteli bir eseri ortaya çıkarmak için uygun bir sanatçıdan destek almak gerektiği de unutulmamalıdır.

Fotoğraf mı Yoksa Kamera Kaydı mı

İmkanınız varsa her ikisinin de olması sizin mutlu anınızın daha güzel bir şekilde ortaya çıkması anlamına gelecektir. Her zaman için imkanlar ikisinin birden karşılanmasını sağlamamaktadır. Bir de psikolojik faktörler bulunur. Yapılan araştırmalar insanların kameralar video modundayken çok doğal davranmadıklarını ortaya çıkarmıştır. Bu sebeple imkanınız varsa her ikisi de ama sizi biraz bunalttığını düşünüyorsanız sadece fotoğraf ile bir düğün çekimi yapmayı da deneyebilirsiniz. Tabi ki bu noktada bizim video kaydından kastımız düğün öncesi içindir.

Mutluluğu Saklamak – Albüm Seçimi

Hep daha büyüğü ve daha kalitelisi olsun anlayışı ön plana çıkıyor olmasına rağmen yaptığı işi kaliteli bir şekilde yapan ve minimalist çizgiler içeren albümlerinde son derece güzel eserler olarak ön plana çıktığı da unutulmamalıdır. Bu sayede mutluluğunuzu ilerleyen yıllara saklarken ille büyük olması ve gösterişli olması gibi isteklerinizin de dışına çıkarsınız. Aynı şekilde düğün fotoğrafçınız bu konu başlığında sizin için uygun olan seçenekleri sunmalı ve ona göre bir yol çizmelidir. Bu sayede daha rahat bir işlem yerine getirilmiş olur.

Bir ömür boyu mutlu olmanız dileğiyle yazımızı yorumsuz bırakmazsanız memnun oluruz…

admin: