En İyi Zayıflama Yöntemleri

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere en iyi zayıflama yöntemlerinden bahsedeceğim. Eğer ki zayıflamak istiyorsanız sadece aç kalarak olmaz bu iş. Evde yapabileceğiniz basit yöntemler ile zayıflamanıza katkıda bulunabilirsiniz. Hem daha sağlıklı kilo vermiş olursunuz ve verdiğiniz kiloları hemen geri alma ihtimaliniz de azalır. Bu önemli püf noktaları uygulayarak e iyi şekilde zayıflayacağınıza eminim. Şimdi hep birlikte en iyi zayıflama yöntemlerine bir göz atalım.

1- Mutlaka Su İçin

Eğer ki sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız mutlaka ama mutlaka günde en az 2.5 litre su tüketmeniz gerekmektedir. Sıfır kalori olan suyun size hiç bir zararı yoktur ama sayılamayacak kadar çok yararı bulunmaktadır. Özellikle sabah uyandıktan sonra en az bir bardak su mutlaka içilmelidir. Hatta bir bardak suyun içine üç dört damla limon suyu sıkarak içeceğiniz suyu daha verimli hale getirebilirsiniz. İçtiğiniz su sayesinde mikroplar vücudumuzdan atılır.

2- Egzersiz Yapmak

Sadece aç kalarak kolay zayıflanmayacağını sizlere yazımızın başında söylemiştik zaten. Hem sağlıklı zayıflayıp hem de fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız mutlaka egzersiz yapmalısınız. Spor salonlarına ayıracak zamanınız ve paranız yoksa bile evde yapacağınız ufak egzersizler bile zayıflamanıza yardımcı olacaktır. En azından günlük yarım saatlik bir yürüyüş formda kalmanıza yetecektir. Ayrıca yüzme sporu da çok zayıflatan sporlardan biridir. Eğer yüzme biliyorsanız haftada bir kaç gün yüzmede fayda var.

3- Öğünler Atlanmamalı

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız asla öğün atlamamalısınız. Tüm gün aç kalarak zayıflamak bağışıklık sistemimizin çökmesine neden olabilir. Ayrıca oldukça zararlı bir yöntemdir. O yüzden aç kalarak zayıflama işini kafanızdan öncelikle bir atın. Öğün sayınız 3ü geçmeyecek şekilde olmalıdır. Ve ayrıca öğünlerinizi hep aynı saatte yemeye özen gösterin. Bu eminim ki zayıflamanıza daha çok katkıda bulunacaktır. Öğünlerde ne yemeniz gerektiğini bilemiyorsanız bir diyetisyen kontrolünde diyet listesi uygulayabilirsiniz. Ama kafanıza göre diyet listeleri oluşturmaktan kaçınmalısınız.

4- Uyku

Yapılan araştırmalara göre yetersiz uyku zayıflamaya engel bir durum olarak kabul edilmiştir. Bu yüzden uyku düzenimizi de dikkatli takip etmeli ve günde en azından 7-8 saat uyumanızı tavsiye ederim. Ayrıca uyumadan hemen önce yemek yememelisiniz. Uykunuz ile akşam yemeğiniz arasında en az 3 saat olacak şekilde kendinizi ayarlamalısınız.

5- Yavaş Yemek Yemek

Yediğiniz yiyecekleri yavaş yavaş yemenizde oldukça fayda var. Hem besinleri ağzımızda çok çiğneyerek sindirime yardımcı olursunuz hem de tokluk hissinizi daha çabuk hissetmenize yardımcı olursunuz. Bu yüzden yemeklerinizi daha çok çiğneyerek ve daha yavaş şekilde yemelisiniz.

6- Yeşil Çay İçmek

Zayıflamak isteyenlerin çoğu yeşil çaya yönelmektedir. İçinde doğal antioksidan içeren yeşil çayları günde bir bardak olacak şekilde içebilirsiniz.

7- Tuzu Azaltın

Çok tuzlu yiyecekler yeme sağlık açısından zararlı olduğu gibi zayıflamaya da engel bir durumdur. Vücutta tuz bulunması sizi daha çok şiş gösterir.

Şule: