Eğrisiyle Doğrusuyla Protez Saç Konusu

Araştırdım hatta uzunca bir süre boyunca aşağıda yazdığım yazıyı değiştirip durdum. Uygun bir şekilde reklam yapmaksızın bu konuyu anlatan -en azından Türkçe- bir internet sitesine rastlayamadım. Aksi gibi bazı adresler inanılmaz övüyor olmasına rağmen bazı sitelerin de protez saçı yerden yere vurduklarına şahit oldum. Bu nasıl iş? Acaba hiç yazmasam mı? Diye düşünürken bir arkadaşımın arkadaşının protez saç yaptırdığını gördüm ve onunla konuşmaya karar verdim. Şimdi karşınızdayım…

Nedir Bu Protez Saç

Adından da anlaşılacağı üzere kişiye göre hazırlanan ve kafasına göre yeniden oluşturulan protez şeklinde çıkarılıp takılan veya tek kullanımlık olan saçlara protez saç deniyor. Saç için oluşturulan genellikle uzun bir süre boyunca gidebiliyor. Peruktan ayıran ve bu kadar popüler yapan avantajlarına yeri geldikçe değinmeye çalışacağız. Bizim için önemli olan uzun vadeli olarak kullanılanlarıymış.

Bu Kadar Konuşulmasının Altında Yatan Neden

Çok kaliteli olanlarının bulunması! Evet yanlış duymadınız, saç ektirmekten ve diğer saç uygulamalarından çok daha kaliteli ve tarz modellerinin bulunuyor olması protez saçı bu kadar çok konuşulan bir öğe haline getirmiştir. Şöyle ki sizin hep istediğiniz kalınlıkta, uzunlukta ve özellikte saçlarınızın hazırlanarak kafanıza yerleştirilmesi olayının insanlar tarafından önemli kabul ediliyor olmasının en mantıklı açıklaması bu olsa gerek.

Hayalinizde saçını çok beğendiğiniz ve size çok benzettiğiniz bir ünlü düşünün. O kişinin ismini protez saç yapan adrese söylüyorsunuz ve imkan dahilinde hazırlanan protez saç o kişinin saç tipi ve özelliklerine göre belirleniyor. Bu da bu seçeneğin daha da cazip hale gelmesi şeklinde açıklanan bir süreci beraberinde getiriyor.

Protez Saç Kullanan Ünlüler

Dilerseniz internette kısa bir araştırma yaparak bu ünlülerin isimlerine ulaşabilirsiniz. Benim burada bahsetmek istediğim konu -reklam amaçlı yüzleri saymazsak- gerçekten çok fazla insanın bu saçlardan yararlanıyor olmasıdır. Hatta çok güvendiğim bir arkadaşımdan bizzat duyduğum bir bilgiye göre pek çok ünlünün başta Avrupa olmak üzere pek çok ülkeyi ziyaret ederek protez saç yaptırdıklarını söylüyor. Ona göre ülkemizde protez saç yapan yerlerin sayısının bir anda artmasının altında yatan neden olarak bunu görmek mümkünmüş. Tabi ki arkadaşımın arkadaşından başlayarak pek çok isimsiz referansa yer verdiğimin farkındayım ama burada protez saçın kesinlikle reklamını yada olumsuz tanıtımını yapmak istemediğim için elimden geldiğince objektif davranmaya çalışıyorum.

Protez Saç İle Saç Ektirmenin Farkları

Öncelikle saç ektirdiğiniz zaman kendi saçlarınıza sahip oluyorsunuz. Protez saçta olduğu gibi ömrü birkaç yıl ile kısıtlı olmuyor. Bunun yanı sıra yine saç tipinin aynı kalması nedeniyle daha öncesinde saçlarınızdan memnun değilseniz yada uzunluğunu beğenmiyorsanız uygun saç seçeneğine ulaşmanız da ne yazık ki pek mümkün olmuyor. Aslına bakarsanız pek çok ünlünün de içinde olduğu grup saç ektirmek yerine protez saçı bu sebepten tercih ediyor. Aynı şekilde protez saçında aynı kendi saçınızda olduğu gibi fön, jöle, wax başta olmak üzere pek çok seçenekten yararlanabiliyor olması da bir avantajı olarak dikkatleri üzerinde topluyor.

Kadınlarda Protez Saç Uygulamaları

Sayı olarak erkeklerde protez saç uygulamasının kadınlara göre daha sık yapıldığı biliniyor. Protez saç uygulaması çoğunlukla bölgesel olarak saç dökülmesi şikayeti ile karşılaşan kişilerde daha sık yapılıyor. Aynı şekilde internette kısa bir araştırma yapmanız durumunda bile bu uygulamaları yapan adreslerin çok büyük bir çoğunluğunun erkekler için daha fazla tanıtım yaptığını görmek mümkün oluyor. Bu durum kadınlar için yapılmadığı anlamına gelmiyor. İzlediğim videolara ve girdiğim adreslere bakılacak olursa kadınlarda yapılan uygulamaların çok daha başarılı olduğunu da itiraf etmeden geçemeyeceğim.

Kimler Protez Saç Yaptırabilir

Herhangi bir cilt rahatsızlığı bulunmayan ve küçük yaşta olmayan pek çok kişi protez saç yaptırabilir. Bu konuda çok uzman olmadığım için uzman olan bir adresle görüşerek daha net bir şekilde bilgiye ulaşmanız mümkün olacaktır. Bunun için farklı adresler bulunduğu için hangi protez saç yapan adresin daha profesyonel olduğu ve işini daha iyi yaptığı konusunda da size büyük bir görev düştüğünü ve iyi bir araştırma yapmanızın şart olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Protez Saçlar Hakkında Son Sözler

Yoruma açık bir konu, beğenenleri çok fazla. Özellikle yabancı kaynaklı sitelerde efsane sonuçlar görerek ben de hayranlığımı gizleyemeden düşünmedim dersem yalan söylemiş olurum. Yine de uygun şekilde yapılması halinde ülkemizde de işini çok çok iyi yapacak adreslerin olduğuna eminim. Bu konuda forumları ziyaret edebilir ve imkanınız varsa yaptırmış kişilerle bizzat görüşmeyi deneyebilirsiniz. Son derece kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu tarz uygulamaların katlanarak devam edeceğini düşünüyorum. Herkesin hayal ettiği saç şekline sahip olması için bu uygulamaların kısa bir gelecek içerisinde daha da güncelleneceğini de düşünüyorum. Farklı bir sorunuz varsa bu başlık altından bize soru sorabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.