Doğru Saç Stili Seçim Önerileri

0

Diyelim çok ama çok özel bir gün için kendinize değişik bir saç stili denemek ve bunu üstünüz de görmek istiyorsunuz. Bu işe başlamadan daha önce yüzünüzün ince ve kalın çizgilerini, saçlarınızın size özel olan cinsini, kendi kişiliğinizi ve size ait genel görüntünüzü kendinize şık bir şekilde göz önünde bulundurmak çok iyi olacaktır. Özellikle son yıllarda açıkça bir moda özellikle doğal ve özgür bir görüntü tavsiye ediyor. Saçlarınız da bu görüntü şekline uyum içerisinde devam ediyor. Kısacık kesmiş olduğunuz saçlar, yüzü kapatmayan kendine ait modeller, atkuyruğu gibi yapılmış uzun ama bir o kadar da düz saçlar da benzer – ortak özellik, saçların parlak ve bir o kadar da ileri derece de sağlıklı görüntüsü.

İyi bir bakımdan ziyade daha düzgün, saçlarınızı çok sağlıklı bir hale getirecek ve uzmanların da size yardımcı olacaktır. Şimdi ayrıntılara tek tek göz atalım:

Saçınızı çok uzun ya da çok kısa bırakmak sizin elinizde. Yeter ki kendi biçiminizi yüzünüze göre kaliteli bir tip seçin. Aslıda çok kısa saç deyip de geçmemek lazım çünkü o kadar çok biçim çeşidi var ki siz bile inanamazsınız. Mesela kendinizin ensenizi biraz kısa kestirip öndeki saçlarınıza şekil verilebilir ve bu sayede bir şekilde ön kısmı uzun bırakabilirsiniz. Saçınızı kısmi olarak serbestçe bırakabilir veyahut arkaya doğru tarayarak yüzünüzü açabilirsiniz. Ya da düz saçlarınız var ve kıvırcık bir saç stili istiyorsunuz o halde yalnız tepenizde toplanan bir perma yaptırmanızda fayda var. Böylece yüzünüz daha iyi bir görünüş kazanacaktır. Eğer saçlarınız doğal kıvırcık ise orta uzunlukta saçları pek fazla tercih etmeyin. Ya tamamen kısacık kestirin ya da iyice uzun bırakın. Öncelikle önleri kat kat yaparsanız eğer saçlar yüzünüze çok ama çok iyi bir kare oluşturacaktır.

Omuzlarınıza kadar uzun saçların modası hiçbir zaman geçmiyor. Böyle saçlar arkadan toplanarak da kullanıldığı için çok kullanışlıdır. Yuvarlak ve arkaya doğru uzanan bir saç stili – kesimi de uzun saçlarına kıyamayanlar için hareket getirmek için seçebilecekleri bir kesim ama çok dikkat edeceğiniz hassas bir nokta var; eğer sizin kısa bir boynunuz var ise ve sizde ensede biten bir saç stili – biçimini tercih edin. Ama çok uzun olmasa da bile hafif uzun bir boynunuz varsa bu avantajınızdan yararlanın. Saçlarınızı ensede ya da yanlarda toplayabilirsiniz. Bu arada özellikle gece saçlarında seçtiğiniz saç modelinin giyiminize uymasına da özen gösterin. Uzun permalı saçlar için hiç sorun yok. Onları serbest bırakabilir ya da güzel bir toka ile bağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.