Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemleri

Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemleri

 

Kadının estetik güzelliğinin favori tamamlayıcısı olan ve kesimiyle olsun rengiyle olsun karakter analizine kadar yorumlara sebep olabilen ve bize en yakışan saçlarımızın bakımı ve sağlıklı uzamaları için saçlarımıza ne kadar özen gösterebiliyoruz sizce?

Güzelliğimizin simgelerine gereken bakımı birçok şeye vakit ayırırken neden saçlarımıza ayırmıyoruz? Her gün kahrımızı çekiyor; boyaya, föne, maşaya maruz kalıyorlar yetmiyor yazında güneş ışığından zarar görüyor. İşte bu konuda onları daha sağlıklı ışıl ışıl uzamalarını sağlamak için pahalı kozmetiklere gerek kalmadan evde daha sağlıklı, ekonomik ve doğal saç uzatma yöntemleri için bakım kürlerini hazırlamanın vakti geldi de geçiyor bile! Yaza formda girmek kadar pırıl pırıl uzun sağlıklı saçla girmek de çok önemlidir.

Saçlarımızın daha sağlıklı uzamaları için doğal kürlere yönelmek, kimyasal saç uzatıcılardan uzak durmak bizim de saçlarımızın da faydamıza olacaktır. Kim istemez ki parlak ahenkli uzun saçlara sahip olmayı. Aynaya mutlu bakabilmeyi… İşte bunun için doğal yollarla saç uzatma kürlerine bakalım ve elimizden geldiğince sağlığımız ve güzelliğimiz için bu kürlerden uygulayalım.

sağlıklı uzayan saç

Doğal yollarla Saç uzatma Kürleri:

  • Üzüm çekirdeği yağı, saçın daha hızlı büyümesini sağlar. Hem doğal bir ilaçtır. Hem de aktarlardan kolay temin edilebilir. üzüm çekirdeği yağı ile yatmadan önce haftada 2 ya da 3 kez saç derinizi ovun. Bu durumu alışkanlık haline getirdiğiniz de sonuçlarına siz bile inanamayacaksınız.
  • Haşlanmış patates suyu, evet bayanlar doğru okudunuz haşlanmış patates suyu. saç uzama sürecini hızlandıran bir başka doğal yoldur. Soğutulmuş patates suyu ile saç diplerinize haftada birkaç kez friksiyon yapın ve sonra su ile durulayın. Hem kolay bir saç bakımı kürü hem de daima her evde bulunan bir besin öğesidir.
  • Bir başka besin öğesi de pırasa A, C, K ve B6  vitaminlerince zengin olan bu mucize besin hem vücudumuza hem de saçlarımıza oldukça faydalıdır. Saç pigmentlerini zenginleştirdiği gibi saçların sağlıkla uzamasına yardımcı olur. Tek yapmamız gereken pırasayı bolca tüketmek.

Bütün bu doğal saç uzatma kürlerini uyguladıktan sonra sağlıklı ve ışıldayan uzun saçlarınızla bahara ve yaza merhaba demenin vakti gelmedi mi sizce de?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.