Doğal Sivilce Maskesi Tarifleri

Kadınların baş etmekte zorlandığı sorunların başında, ciltte oluşan akne, sivilce ve siyah nokta gelmektedir. Bu yazının konusu bu gibi cilt sorunlarını gidermede sizlere yardımcı olacak doğal maskeleri tanıtmaktır. Sizlere sunacağımız bu sivilce maskesi tariflerini uygularsanız kısa sürede sonuç alarak sivilce probleminden kurtulacağınızı umuyoruz.

Sivilce Oluşumunun Önüne Geçmek

Öncelikle sivilce oluşumun önlemek için dikkat etmeniz gerek birkaç önemli noktayı vurgulayalım. Cips gibi aşırı yağlı hazır gıdalar vücutta zehir etkisi yaparak sivilce oluşumuna neden olan en önemli şeylerdendir. Yediklerinize dikkat etmelisiniz. Sağlığın en büyük düşmanlarından olan sigara cilt sağlığı açısından da çok zararlıdır. Sigaradan ve sigara içilen ortamlardan uzak durmaya çalışın. Sivilceler vücuda zararlı her besinle artar ve büyürler. Cildi temiz tutmak ve beslenmeye dikkat etmek ilk yapılması gereken şeyler. Bunlara dikkat edilmesine rağmen sivilce oluşuyor ise paylaşacağımız sivilce maskesi tariflerini uygulayabilirsiniz.

Sivilce maskelerinin ortak özelliği cildin temizlendikten sonra uygulanıyor olmasıdır. Bu sebepten aşağıda verdiğimiz maske tariflerinden önce cildinizin temiz olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Maskeler çoğunlukla sivilce oluşumlarının önüne geçebilir yalnız herkeste aynı sonucu vereceğinden emin olamayız. Sivilceleriniz ile başınız dertteyse bir doktora başvurmanız sizin için daha hızlı sonuç anlamına gelecektir. O sebepten bir hekimden destek alırsanız daha net sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Gül Suyu Sivilce Maskesi

Gül suyu cilde çok faydalıdır. Maskesi hariç, cildi temizlemek için de gül suyu kullanabilirsiniz. Maskesi de oldukça kolay hazırlanabilecek bir maske. Tek yapmanız gereken 1 yemek kaşığı bal ile 1 yemek kaşığı gül suyunu karıştırmak ve cilde uygulamaktır. Bu maskeyi ciltte 20 dakika kadar bekletin ve ılık su ile yüzünüzü durulayın.

 

Gül suyu kullanarak yapabileceğiniz bir diğer sivilce maskesi;

100 ml kadar gül suyu, 2 yemek kaşığı bal ve aynı miktarda 2 yemek kaşığı şekeri 2 yemek kaşığı kadar E vitamini yağı ile karıştırın ve pamuk yardımı ile 3 – 5 dakika cilde uygulayın.

 

Limonlu Sivilce Maskesi

2 çorba kaşığı bal ile 1 çorba kaşığı limon suyunu karıştırın ve kaynayana kadar kaynatın. Ilıdıktan sonra cilde bu karşımı sürün. 15 dakika bekletin ve durulayın. Bu maskeyi 10 gün süresince uygulamanız sivilcelerinizin kurumasını sağlayacaktır.

 

Kil ve Limonlu Sivilce Maskesi

1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı kil ve 1 çay kaşığı aspirin tozunu karıştırarak sivilcelerin üzerine sürün.  Bir süre beklettikten sonra durulayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.