Dantelli Abiye Elbiseler

0

Özel günlerimizde seçmekte zorlandığımız abiyelerin en kibar ve ışıltılı tarzlarından olan dantelli modeller, her yıl olduğu gibi bu yıl da moda olmaya devam etmektedir. Fransız dantelleri, güpürler gibi birbirinden farklı renklerde ve çeşitlerde ince ince abiyenize işlenmiş olan bu danteller katılacağınız organizasyonda göz doldurmanızı sağlayacağı gibi bunun yanı sıra şıklık yarışında da sizi üst sıralara tırmandıracaktır.

Dantelli abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken üç husus bulunmaktadır. Bunlardan ilki abiyenin boyudur. Abiye tercihinizi kısa mı yoksa uzun mu yapacağınız önem arz etmektedir. Bu noktada kısa kadınların uzun abiyeleri tercih etmeleri onları uzun göstermesi bakımından önemlidir. Tam tersi uzun kadınların da kısa abiyeleri tercih etmeleri bacak boylarını ortaya çıkaracağından daha güzel görünecektir. Dikkat edilecek ikinci husus renktir. Abiyenizin rengiyle dantelin rengi aynı olabileceği gibi, dantel farklı renklere de sahip olabilir. Üçüncü dikkat edilecek husus da aksesuar ve ayakkabı – çanta seçimidir. Tek renk dantelli elbiselerle inci detaylı aksesuarlar veya minik çiçek detaylı aksesuarlar da size şıklık katacaktır. Eğer elbisenizde incili veya çiçekli işlemeler varsa kullanmanız çok kalabalık görüneceğinden dolayı hoş olmayacaktır.

Kısa dantelli abiyeler daha çok organizasyon sahibi değilsiniz fakat şık olmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz modellerdir. Çeşitli renklerde fazlasıyla şık ve zevkli görünebileceğiniz bu abiyeler aynı zamanda uzun boyluysanız bacak boyunuzu da ortaya çıkaracaktır. Size daima şık ama abartısız havası verecek bu abiyeleri minik aksesuarlarla ve sade ayakkabı çantalarla kombin etmelisiniz. Dantel detayı zaten şıklık katacağından, diğer aksesuarları sade seçmemeniz durumunda zevksiz ve pespaye görünmenize yol açabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzun dantelli abiyeleri daha çok sahip olduğunuz organizasyonlarda tercih etmelisiniz. Fazlasıyla gösterişli olmasından dolayı, sahip olmadığınız bir organizasyonda tercih etmeniz durumunda fazla abartmış durumuna düşebilirsiniz. Uzun dantel işlemeli elbiseleri tercih ederken genellikle tek rengi tercih etmek daha yerinde olacaktır. Yine ayakkabı çanta seçimini de sade, aksesuar seçimini de gösterişsiz ve küçük olacak şekilde seçmelisiniz. Kısa boylu kadınları daha uzun gösterecek olan bu abiyeler bol tercih edilebileceği gibi dar ve vücudu saran modeller de zayıf kadınlar için tercih edilebilir olmaktadır. Yine aksesuar olarak başınıza ya da elbisenizin bir köşesine minik çiçekler kullanmakta, dantelli elbiselerle bütünlük oluşturabilecek bir tercih olabilir.

 

 

 

 

 

 

 


Dantelli elbise seçiminde bir tercih de dantelin renginin abiyenin renginden farklı olmasıdır. Bu elbiseler uzun olabileceği gibi kısa da tercih edilebilir. Burada önemli olan renklerin uyumlu olmasıdır. Özellikle siyahla yapılacak kombinlerden ziyade uyumlu iki canlı renkte güzel görünmektedir. Bu kıyafetleri tercih ettiğinizde ayakkabı ve çanta seçiminizi mutlaka bu renklerden birinden yana kullanmalısınız. Ayrıca ayakkabı ve çantanın da rengi aynı olmalıdır. Hatta aksesuar kullanımını minimize edip kullanacaksanız da yine elbisedeki renklerden birini kullanmaya özen göstermelisiniz.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.