Daha Beyaz Dişler için Ne Yapılmalı?

Dişler hem sağlık açısında hem de fiziksel görüntümüz için oldukça önem arz etmektedir. Beyaz dişlere sahip olmayı hepimiz sahip olmak isteriz ama içilen sigara, çay, kahve, yemekler dişlerimizin sararmalarına neden olur. Bu sararmayı azaltmak veya tamamen ortadan kaldırmak için kolayca uygulayacağınız basit ve önemli önerimiz vardır.

Daha Beyaz Dişler İçin

1.Uzmanların da üstünde durduğu günde en az iki defa fırçalamak ağır yenilen bir yemek sonrası, sigara içenler en günde üç defa fırçalamalılardır. Çay ve kahve tüketimi de oldukça dişlere zarar vermektedir dişlerinizi fırçalayarak bu zararlı etkiyi azaltın

2.Sabahları elma sirkesi ile ağzınızı gargara yapın. Elma yemekte hem dişleri hem diş etlerini temizleme görevi görür elmayı kabuklarıyla yeğin iyice çiğneyin.

3. Şekersiz sakızlar dişlerinizi fırçalayacak ortam yoksa bunlar işinize oldukça yarayacaktır doğal meyve tatlandırıcı sakızları çiğneyin.

4.Dil temizleyicilerini kullanın her sabah kullanmaya çalışın nefesiniz temizleyici dil üzerinde biriken plağı almasına yardımcı olacak dişler için oldukça yararlıdır.

5.Karbonat oldukça yararlıdır. Haftada bir defa dişlerinizi diş macunu yerine karbonatla fırçalayın. Etkisi oldukça iyidir dişlerini beyazlatır ağızdaki istenmeyen kokuların oluşmasını da önler.

daha-beyaz-disler-icin-ne-yapilmali-2

6.Hangi yaşta olursanız olun mutlaka süt için bitmek bilmeyen sütün yararları diş üzerinde de oldukça etkilidir. Diş eti ve dişleri güçlendirir ve dişleri beyazlatır.

7.Diş iplerini kullanın. Diş ipleri diş arasında biriken tortulları alır tortu oluşmasını önler.

8.Gece yatmadan önce mutlaka dişlerinizi fırçalayın ve sabahları uyandığınızda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.