Çin takvimine göre cinsiyet

Çin takvimi; bebeğin cinsiyetini tahmin etmeyi amaçlayan ve Çin’de 700 yıl gibi bir süredir kullanılan bebeğin cinsiyetini tahmin etme aracıdır. Çin’de yaygın olan bir inanışa göre takvim; bebeğin cinsiyetini %90’lık seviyelerde ortaya koyuyor. Bir anne için bebeğinin cinsiyeti çok önemli; henüz tıp dahi bazı durumlarda yanılabiliyorken, Çin takvimi ne denli güvenilir bilemeyiz ama deneyen ve doğru olduğunu iddia eden birçok kişi var. Çin takvimi özellikle Çin halkı için yüksek itibar gören bir yapıya sahip.

Peki; Çin takvimi kullanarak bebeğin cinsiyeti bulmak mümkün mü?

  • Bebeğin cinsiyetini bulmanız için annenin yaşını ve annenin hangi ay içerisinde hamile kaldığını bilmeniz gerekmektedir.
  • Çin takvimine bakıldığında bir anne; 18 yaşında en yüksek erkek çocuğu sahibi olma oranına sahiptir. 18 yaşında olan bir anne Ocak ya da Mart ayında hamile kalmadıysa çocuğu erkek olacak demektir.
  • 21 yaşında hamile kalan bir annenin Ocak dışında bir ayda hamile kalması sonucunda kız çocuğu olacak demektir yani 21 yaşındaki bir bayanın Çin takvimine göre; kızı olma olasılığı daha yüksektir.

cin-takvimine-gore-cinsiyet-2-elsedo-com

Takvime baktığınız zaman cinsiyet ve tarih uyuşmayabilir bunun nedeni Çin ile Türk takviminin başlangıcının aynı döneme denk gelmiyor olmasıdır. Çin takviminde cinsiyet hesabı yapmak için aşağıdaki yolları izlemeniz gerekecektir;

  • Mart sonrası bir ayda doğduysanız yaşınıza sadece 1 eklemeniz yeterli olacaktır.
  • Ocak ya da Şubat’ta doğduysanız bu aylarda doğanların yaşına 2 eklemeniz gerekmektedir Şubat sonrası doğanların yine yaşına 1 eklemesi yeterli olacaktır. Ancak bu işlemi cin takviminin başlangıç tarihlerini ele alarak yapması gerekmektedir. Başlangıç tarihlerini tabloda görmeniz mümkündür. Örnek vermek gerekirse; başlangıç tarihi 20 Şubat 1985 olan biri 21 Şubat öncesinde 1 eklemeli, 21 Şubat sonrasında 2 eklemelidir.

cin-takvimine-gore-cinsiyet-elsedo-com

Tablonun doğruluğunu çevrenizde doğum yapmış kişilerin hamile kaldığı ayı sorup, Çin takvimi ile hesaplayarak sonucu ele aldığınız da görmeniz mümkün. Birçok kadının son dönemde Çin takvimine göre hamile kalmaya çalışması Takvimin birçok kişide doğru sonuçlar veriyor olmasından kaynaklanıyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.