Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

0

Genellikle bayanların şikayetlerinin başında belli bir yaştan sonra ortaya çıkan veya doğumdan sonra beliren ve kalıcı olacak korkusu saran lekelerin artık esiri olamazsınız. Kalıcı gibi aynaya her baktığımızda gözlerimize hoş görünmeyen cilt lekelerinden kurtulmanın doğal, ekonomik ve kolay ulaşılabilir yollar mevcut ve çözümü krem sürmek kadar da basittir.
Araştırmalara göre ve bir çok kadının deneyerek etkili sonuç aldığı gülden gelen şifa olarak bilinen gülsuyu toniğiyle lekelerinize veda edebilirsiniz; Bir su bardağı gülsuyunu, taze nane, taze kekik, biberiye ve bu karışıma etkisini verecek olan bir çay kaşığı bal ile karıştırıp. Kapalı cam bir kapta kabın ağzı sıkıca kapalı vaziyette iken bir hafta gün ışığı ve havaya maruz bırakmadan saklayın ve yedi gün sonra hazır hale gelen bu toniği lekelerin bulunduğu yere yüzünüze veya vücudunuza, hatta yaşlılık lekelerinize dahi uygulayabilirsiniz. Toniği yüzünüze uygularken göz çevrenize dikkat edin ki hassas olan göz çevresi zarar görmesin. Toniği yüz maskesi olarak da kullanabilirsiniz cildinizi temizledikten sonra gece süreceğiniz bu doğal toniği yanma hissetmediğiniz veya rahatsız olmadığınız sürece sabaha kadar bekletebilirsiniz.

ciltlekesi2
Cilt lekelerinden kurtulmanın bir yolu da bal kabağına gizlenmiş şifadadır. Bir tatlı kaşığı sütün içerisine, yarım çorba kaşığı balı ve yarım çorba kaşığı çiğ bal kabağı çekiğini iyice ezip kattıktan sonra karıştırarak elde ettiğimiz cilt maskesini 2 saat dolapta beklettikten sonra maskayi dolaptan alıp yüzümüze sürmeliyiz. Ancak uygulama öncesinde muhakkak dolapta soğumak üzere bekletilmeli ve gözenekleri temizlenmiş yüzümüze sürerek maskeyi uygulamalıyız.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.