Burcunuza Göre Mesleğinizi Öğrenmek İster Misiniz?

Karakterlerin ortaya çıkış noktasında katkıda bulunan burçlar, insanların toplum ve meslek yaşantılarını da etki altına alıyor. Peki, siz burcunuza göre mesleğinizi öğrenmek ister misiniz?

Meslekler, gerek seçimi gerekse uygulanışı açısından kişilerin yetenekleri, istekleri ve kararları doğrultusunda şekillenir. Tüm bunların yapılabilmesi kişinin kendi karar ve karakteri doğrultusunda olduğu için, burçlarıyla da ilişkilendirebilmek mümkündür.

Koç burçları özgür yaşantıları ve aktif düşünceleri yönünden kesinlikle emir ve buyruk adı altında çalışabilecek insanlar değildir. Onlar için uygun olan; araştırmacı, kâşif, sporcu gibi enerjilerini faydaya dönüştürebilecek mesleklerdir. Bir diğer burç olan boğa ise, işlerinde ciddiyet ve kararlılıktan yanadır. Onun için genel geçer doğrular değil, kesin sonuçlar önemlidir. Doktor, mühendis, siyasetçi gibi meslek dallarından biri uygun sayılabilir. İkizler insanının havai ve aklı havada mizacından ötürü onlar dinamik ve saha işlerini yapabilecekleri alanları tercih etmelidir. Medya sektöründe başarılı olabilir, oyunculuk üzerine yönelebilir veya müzisyen olabilirler. Yengeçler ise, içlerindeki romantik insana kulak vererek edebiyat alanında, müzik sektöründe, bahçe işleri, senaristlik ve yazarlıkta başarı elde edebilirler. Aslan burçları sosyal çevrelerinde egemen olmak istekleri doğrultusunda yönetici, müdür, organizatör, öğretmenlik gibi daha çok sözlerini dinleten alanları seçebilirler. Başak burcu ise hayatının her alanında detay ve inceliklere dikkat eden bir ruha sahiptir. Bu yüzden dedektif, mimar, makyaj uzmanlığını seçebilir veya güzel sanatlara yönelebilir. Terazi insanı, sessizlik, adalet ve eşitliğin temsilcisidir. Hâkim, avukat, savcı, diplomatlık gibi meslekleri seçtiği takdirde başarısını katlama fırsatı yakalayabilir. Akrepler derin ve gizemli insanlardır. Bu yüzden derin ve zekâ gerektiren meslekler onlara kendilerini daha iyi hissettirecektir. Dedektif, astroloji, falcı, ressam ve yazar olabilirler. Yaylar da tıpkı isimleri gibi istediği doğrultuda ok gibi şaşmadan giderlerse başarılı olacağına şüphe yoktur. Hayvansal sporlar, oyun ve metin yazarlığı, uzman öğretmenlik gibi meslekler tam yaylara göredir. Oğlaklar ise disiplin ve kuralların burcudur. Doktorluk, müdürlük, iş adamlığı, astronomi gibi seçimler kendilerini göstermede fırsat tanıyacaktır. Kova burcu insanı el attığı konuda devrim yapabilecek kararlılıkta, güçte ve hırsta olmasından dolayı onun için en ideal meslekler bilim adamlığı, tıp ve teknoloji alanlarında olmalıdır. Balıklar vicdan muhakemesi yüksek ve yardımsever yapılarından dolayı sosyal sorumluluk projelerinde yer alabilir ve yönetebilirler. Onlar için öncelikli amaç para değil duygu tatmini olduğu için hassasiyet gösteren konulara yönelmelidirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.