Burcunuza Göre Güzellik Sırları

0

Görünüş ve estetik olarak toplumsal yargıların olduğu bilinerek, her geçen gün farklı ve yeni birçok güzellik yöntemi karşımıza çıkıyor. Maskelerden egzersize, pilatesten detox programlarına kadar özellikle bayanlar başta olmak üzere birçok insanın denediği uygulamalar var.

Peki, siz burcunuza göre güzellik sırları hakkında yeterince bilgiye sahip misiniz? Artan güzellik ihtiyaçları ve insanlar arası rekabet bizi farklı yollar denememizde teşvik ediyor. Kadınlar için burçlar ve güzellik vazgeçilmez iki farklı konu. Birleştirildiğinde ise bize bazı ipuçları veriyor.

Koç insanları deri ve cilt konusunda oldukça hassastır. Bu yüzden yapmaları gereken yağlı, normal, karma veya kuru cilt tiplerinden kendine uygun olan maske tariflerini seçmeleridir. Yağ çözümü için kil, kuruluk için ise zeytinyağı oldukça faydalıdır.

Boğaların dikkat ettikleri noktalar ise, gençleşmek. Bu yüzden güzel hatları ve cilt tazeliklerini kaybetmemek açısından bol su tüketimi ve egzersiz yapmaları genç kalabilmeleri konusunda önem taşıyor.

Pozitif yapısı ve enerjisi yüzünden yorulan ikizlere, yüz rengini düzenleyecek fresh makyaj yapmalarını tavsiye edebiliriz. Gün içinde düşen enerjilerini toplamak açısından makyaj önemli bir unsurdur.

Romantik bir mizaca sahip olan yengeçler için püf nokta ise çekici görünmektir. Kozmetiğe önem verdikleri için, makyaj stilleri kendine has ve eyeliner kullanımı yoğunluktadır. Dumanlı göz makyajı yakışan yengeçler, daha romantik bir görünüme kavuşabilirler.

Aslan insanlarının bam teli ise saçlarıdır. Her daim parlak ve düzgün görünümü esas almaları sebebiyle, yeni dönem keratin saç onarım serumları kullanmaları işlerine yarayacaktır.

Başaklar, sadelik ve doğallıktan yana oldukları için yoğun makyaj ve abartılı saçlara gerek duymazlar. İlgilendikleri güzel parfümler ve kokular vardır. Cilt tiplerine yakışan vücut losyonları, yeni dönem parfümler ve deodorantlar bakımları açısından önem taşır.

Terazi kadınları kirpikleriyle dikkat çeken insanlardır. Topaklanma yapmayan tarak fırçalı maskaralar ve kullanım sonrası kirpik diplerini besleyen özel sütlerden yararlanmalıdırlar.

Akrep kadınları derin bakar ve onlar için önemli olan gözlerdir. En sık tercih edilen güzellik malzemesi olan göz kalemleri sayesinde bakışlarına daha da anlam katabilirler.

Yay burcunun yumuşak ve parlak cilt dokusu vardır. Bunları korumak açısından en ideal olan ise anti aging kremler ve losyonlar olmalıdır.

Dudak konusunda kendine güvenen oğlaklarda, kırmızı ve bordo tonları yüz hatlarını meydana çıkararak kendinden emin bir görünüm elde etmelerini sağlayacaktır.

Kovaların gerek kendilerinde, gerekse karşıdaki insanlarda dikkat ettiği nokta ise el ve ayakların bakımıdır. Bu yüzden ölü derileri yok edecek kürler ve tırnak tabakasını canlandıracak kremlerin kullanımına ağırlık verilmelidir.

Son olarak balık kadını ise, bitkisel ve doğal olan her şeyi kullanır. Şampuan, doğal maskeler, aktardaki malzemeler yardımı ile ev yapımı kremler onların işine yarayacak ve etkisinden memnun kalacaklardır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.