Burçların Genel Özellikleri

0

Burçlar, zodyak takımyıldızının insanların doğduğu gün temel alınarak gökyüzüne göre hesaplanarak sembolize edilmiş ifadelerdir. Bu yıldız kümeleri doğduğunuz gün hangi şekli almışlarsa, astronomik hesaplamalar sonucu burcunuz da o demektir. Astroloji ise tüm bunları inceleyen bilim dalıdır ve konu hakkında bilgi sahibi olmamıza yardımcı olur.

Peki, nedir burçların genel özellikleri?

İlk olarak koç burcu, organizasyon yeteneği, yardımseverliği, sivri dili, cesareti ve pozitifliğiyle karşımıza çıkıyor.

Boğa burçları ise daha çok kendi dünyasında yaşayan, dış çevreden uzak, gözlem yeteneği kuvvetli ve sadık bir burç.

İkizler havailiklerinin de vermiş olduğu özgür ruhları, pratik zekâları, değişkenlik gösteren karakterleriyle şaşırtıyor.

Yengeçlerde ise durum farklı. Sadakati merkez alan yengeç burçları, eğlence sever, sıcakkanlı ve cool türlerden.

İçlerinde en ateşli, planlı, sözünü dinletebilen ve yaşam azmi bulunanlar ise aslanlar.

Başak burçları yıldızların en naif olanı. Kendine has duruşları, kibarlıkla ve ince fikirlilikleriyle dikkat çekiyor.

Ekim ve kasım aylarına yaklaştığımızda ise karşımıza dengesiz bir terazi geliyor. Her ne kadar dengesiz olsalar da, planlı yaşayabilen ve adaleti amaç edinmişlerdir.

Akrepler ise hırsın, gücün, zekâ ve şehvetin en önemli temsilcileri. Dokuzuncu sırada ise karşımıza umursamaz tavrı, spontane hayat felsefesi ve gerginlikleriyle meşhur yaylar çıkıyor.

Oğlaklar şefkati esas alırken, ailesine düşkün fedakâr bir burç. Çapkın kovalar da özellikle araştırma meraklısı ve sosyal yeteneklerini eklediklerinde tam bir etkileme mekanizması haline geliyor.

Son burcumuz ise balık. Duygusal, hayalperest, kırılgan ve çalışkanlığın yegâne temsilcisi.

Burçların genel özelliklerine kısaca değinilmesine rağmen aklımızda beliren özellikler, elbette her insana göre değişiklik gösterecektir. Bu konuda esas olan ise, yıldızlarımızın hayatımıza tuttuğu ışık kadar bizim kendi karakterlerimizi tanıyıp tanımadığımızdır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.