Bindallı Modelleri

Her kızın rüyası olan evlilik ve gelinlik giymeye ek olarak kınası ve bindallısıdır. Türk kültüründe geleneklerimizin vazgeçilmez bir parçası olan bindallı çeşit çeşit modelleriyle genç kızların rüyalarını süslemektedir. Genel olarak kırmızı renginin tercih edilmesinin yanı sıra artık kızlar farklı renkli bindallıları da giymektedir.

Kınanın yapıldığı yerin de bindallı seçimine etkisi olmaktadır. Eğer kına bir salonda yapılıyorsa bindallı daha ihtişamlı tercih edilebildiği gibi, eski geleneklerimizdeki gibi kına sokakta yapılıyorsa daha sade olmaktadır. Salonun aksine daha küçük ve kalabalık olmayan bir kına yapılacaksa tarlatansız bindallı modellerini tercih etmeniz daha uygun olmaktadır.

1. Klasik şalvarlı bindallı modellerinde renk tercihleri olabileceği gibi en çok tercih edilen kırmızıdır. Başına taç, fes, beşi bir yerde gibi detaylar geleneksel bir görüntü sağlayacağı gibi arkasına tülden duvağı unutulmamalıdır. Klasik şalvarlı bindallı, tarlatanlılara göre daha rahat ve kullanması kolaydır.

Orta boylu ve daha minyon hatlara sahip kızların klasik şalvarlı bindallıları kullanması vücut hatlarına daha uygun bir seçim olacaktır. Belinizin inceliği de dikkat edilmesi gereken diğer bir noktadır. Bu bindallıları daha küçük ve kalabalık olmayan kına törenlerinizde tercih edebilirsiniz.

2. A Kesim tarlatanlı bindallı modelleri en çok tercih edilen bindallı modellerindendir. Genelde salon ve kalabalık kına gecelerinde kullanılan A kesim bindallı modellerini tarlatanlı veya tarlatansız kullanmanız mümkündür. Eğer ince bir bele sahip değilseniz bu model bindallılar belinizi olduğundan daha ince gösterecektir. Şalvarlı modellere göre A kesim bindallı modelleri her vücut tipinde oldukça rahat kullanılmaktadır. Oldukça geleneksel ve gösterişli görüntü sağlayan A kesim bindallı modellerini çeşitli aksesuarlarla kullanabilirsiniz. Pelerin ve duvak ihtişamlı bir görüntü sağlayacağı gibi fes ve taç ile de kullanmanız mümkündür. Kol detaylarının tüllü olması zarif bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır. Eğer kollarınız ve bilekleriniz ince ise kollarda tül detayını düşünebilirsiniz.

Bindallınızın göğüs dekoltesini düz yerine V şekilde tercih edebilirsiniz. Düz bir dekolte klasik görüntü sağlarken V bir yaka boynunuzu oldukça uzun ve ince gösterecektir. Saçlarınızı öne doğru atmanız karışık bir görüntü oluşturacaktır. Saçlarınız açık ve dalgalı gibi modellerde kullanmayı düşünüyorsanız arkadan zarif bir toka yardımıyla toplayabilirsiniz. Topuz ve arkadan toplu modellerde taç kullanmanız daha uygun olur. Bu tarz bindallı modellerinde genelde bordo kırmızı ve mor renkleri tercih edilmektedir. Eğer farklı bir seçim yapmak istiyorsanız yeşil, mavi ve pembe tonlarını düşünebilirsiniz.

3. Kaftan ve sultan model bindallılar günümüzde oldukça revaçtadır. Eğer bindallınızı satın almak yerine kiralamayı düşünüyorsanız, kaftan modelleri tam size göredir. Altına alabileceğiniz güzel abiye bir elbiseyle rahatça kullanabilirsiniz.

Günümüzde artık kına gecesi ve düğün bir arada yapılmaya başlamıştır. Eğer siz de böyle bir konsept düşünüyorsanız, gelinliğinizin üzerine bile kullanabileceğiniz harika kaftan modelleri mevcuttur. Kına gecenizi ihtişamlı ve kalabalık bir törenle yapacaksanız sultan model tam size göredir.

Bindallı Modeli
Bindallı Modeli
Bindallı Modeli
Bindallı Modeli
Bindallı Modeli
Buse Baltacı: