Bebeklerde Tırnak Batması İçin Çözümler

Tırnak batması tırnağın uzarken derinin içine batması, onu tahriş etmesi, sıkıştırması sonucu oluşur. Bebeklerde tırnak batması tedavisi nasıl yapılır? makalemizde bebeğinin tırnağında batma olan ebeveynlere bazı önerilerde bulunduk.

Öncelikte bebeklerde tırnak batması nasıl anlaşılır? ne gibi belirtiler verir bu konuda bilgiler verelim. Tırnak batması sorunu olan bebeğin tırnağında kızarıklık, şişlik ve iltihabik sarı akıntı görülebilir. Çorabını, ayakkabısını giyince ağlar, yürüyüşünde sekmeler olur.

Bebeklerde tırnak batması nasıl geçer?

Bebeğimin tırnak batmasını nasıl tedavi edebilirim?

  1. Doktorunuza danışıp fucidin pomad kullanın. Fucidin pomad antibiyotik merhemdir, reçetesiz eczaneden temin edilebilir.
  2. Küçük bir miktar fucidin pomadı kulak çubuğuna koyun ve bebeğinizde tırnak batma olan yerlere sürün. Bir kaç gün içinde bebeğinizin tırnağı iyileşmeye başlayacaktır. Bebeklerde ayak tırnak batması sık karşılaşılan bir sorun olduğundan fucidin pomad imdadınıza yetişecektir.
  3. Bazı vitaminlerin eksikliği de bebeklerde tırnak batmasına yol açar. Çocuk doktorunuza danışıp, doğru bir beslenme programı uygulayarak tekrarlayan tırnak batması sorunundan kurtulabilirsiniz.
  4. Tırnak batması geçene kadar bebeğinize bol ayakkabılar ve sandaletler giydirin, böylece iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.
  1. bebeklerde_tirnak_batmasi (2)

Tırnak batmasının yeni oluşmaya başladığını fark ettiniz panik yapmayın! tırnağı hafifçe kaldırın tırnağın batan kısmı ile deri arasına steril pamuk koyun ve pamuğu sık sık değiştirin, fakat bu zor bir yöntemdir, yine en ideali çocuk doktorunuza danışıp fucidin pomada devam etmenizdir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Elsedo.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Elsedo.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.