Bayan Pijama Takımları

0

Pijama takımları kadınların en az önemsediği fakat en önemli ve en çok dikkat edilmesi gereken parçalardandır. Evde “kimse görmüyor” mantığıyla umursamadığımız pijama takımları hem sağlık açısından hem de eşinizin göz zevki ve evliliğinizin sağlıklı devam etmesi açısından çok önemlidir.

Günlük stres ve hayatın yoğun telaşı bizi ev ortamında daha rahat olmaya zorluyor. İşten eve geldiğimizde hemen üzerimizdekileri atıp pijamalarımızı giymek istiyoruz. Acaba giydiğimiz pijama ne kadar rahat? Pijama takımı tercih ederken ucuzluk yerine kalitesi ve dokusu bizim için önemli olmalı. Ne kadar rahat olursa olsun bazı kumaşlar cildinizi tahriş edebilir. Eğer herhangi bir deri problemi yaşıyorsanız bu sorunu artırabilir. Bu yüzden pijama takımı seçerken özenli davranmak gereklidir. Bu kriterleri göz önüne alarak genelde pamuklu pijamaları tercih etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra saten geceliklerde bir başka alternatif oluşturuyor. Eşinize güzel görünmek için yada kendinizi daha iyi hissetmek için saten pijama takımlarını da tercih edebilirsiniz.

Tercih ettiğiniz pijamalar ne çok dar ne de çok geniş olmalıdır. Gereğinden fazla dar pijamalar vücudunuzu özellikle de bacaklarınızı çok sıkacağından şişmelere sebep olabilir. Çok geniş pijamalar ise görünüm açısından hoş olmayacaktır.

Saten gecelik takımlarının özellikle içi pamuklu olanlarını tercih ederseniz kullanımını arttırabilirsiniz. Kalitesiz saten cildinizi tahriş edebileceği gibi başka cilt sorunlarına da yol açabilir. Bunun yanı sıra sadece pamuksuz saten ve seksi pijama takımları kullanımı az olsa da dolabınızda bulunması gereken takımlardandır. Bunların kullanımında dantelli olanları ve renk seçimi olarak siyah ya da kırmızıyı tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Yapılan araştırmalara göre kırmızı ve siyah rengi erkeklerin yatak odasında en çok tercih ettiği renkler arasındadır. Bu saten pijama takımlarını kullanırken içine giydiğiniz iç çamaşırlarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Genellikle dantelli ve seksi iç çamaşırları tercih etmek tamamlayıcılık açısından yerinde olacaktır.


Pijama takımı seçerken hem rahat hemde şık olsun istiyorsanız pamuklu pijama tercih edebilirsiniz. Bu tarz pijama takımları piyasada oldukça yaygın bir şekilde satışa sunulmaktadır. Ancak sıradan ve kalitesiz bir pijama takımı tam bir rahatlık sağlayamayacağı gibi sağlık açısından da sorun ortaya çıkarabilir. Özellikle hassas bir cildiniz varsa pijama takımı seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Gece yatarken terleme durumunda pamuklu pijama takımınız teri emerek hastalanmaya karşı sizi koruyacaktır. Ayrıca kapüşonlu pijama takımları gece yatarken size rahatsızlık verecek ve uykuya dalmanızı engelleyecektir. Seçtiğiniz pijama takımlarının üzerindeki işlemelere de dikkat etmelisiniz. Vücudunuza temas eden kısımdaki işlemeden kaynaklı oluşan fazla iplik ve kumaş parçaları vücudunuzu tahriş edecektir. Tulum şeklinde ki pijama takımlarını da tercih edebilirsiniz. Özellikle özel günlerinizde belinizi sıcak tutacak ve belinizin açılmasını önleyecektir. Kış aylarında daha kalın kumaşlı olan pijama takımlarını tercih etmelisiniz. Yaz aylarında ise yine pamuklu kumaşa sahip sizi gereksiz yere terletmeyecek ve rahatsız etmeyecek ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem rahatlığınızı koruyup hemde cildiniz açısından sorunlar oluşmasını engelleyebilirsiniz.CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.