Baharı Yansıtan Aksesuarlar

0

Havaların ısınmaya başladığı şu günlerde nisanla beraber baharı karşılıyoruz. Kışın kıyafetlerimizde başlayan kararsızlıklar ve yoğun renkler, yerini daha taze renkte ve canlı kıyafetlere bırakıyor. Kombin yapmanın incelikleri olarak bizi ön plana çıkaran aksesuarların da bu sene nasıl kullanıma gireceği merak konusu.

Baharı yansıtan aksesuarlar olarak saçlarımızda kullandığımız tokalar, taçlar, bantlar sayılabilir. Bunların yanı sıra renkli kordonlara sahip saatler, desen ve çizgilerin önde olduğu renkli çoraplar, dantel ve hasır çantalar bu senenin bahar modası içerisinde yer alıyor.

Kişisel zevklere göre şekillenen ve insanların birbirleri üzerinden olan etkileşimi sayesinde yayılan moda kavramı, bizlere her sene farklı kategorilerde tavsiyeler veriyor. Bu senenin bahar modasında ise en fazla kullanım alanının galibi, aksesuarlar. Takılar, çantalar, şapka, gözlük ve saç aksesuarları kullanımı özellikle bayanlar arasında oldukça revaçta. Bu senenin renklerini güneş tonları, fosforlar, mavi ve yeşiller oluşturuyor. İnsanlar kendilerini hafif ve huzurlu hissedebileceği aksesuar ve kıyafetler tercih ediyorlar. Baharın da bu konuya olan katkısı küçümsenemez.

aksesuar takı

Kışın verdiği yorgunluk ve yoğunluk, bu aylarda yerini yenilenme ve tazelenme isteğine bırakıyor. Böylelikle önce havalar, sonra kıyafetler, en sonunda da bizler ısınıyoruz. Aksesuarlar, giyimde bütünleyici ve tamamlayıcı tüm ürünlerdir. Renk tonları, materyal uyumları ve görünüşü bir bütün olarak ele alan sektörde, profesyonel giyimlerin yanı sıra gündelik hayatımızda da belirli kombinler yapıyoruz. Bununla beraber evimizde bulunan veya yeni edindiğimiz aksesuarlarımızın da yardımını alarak konunun tamamına varıyoruz. Vücut hatlarının belirlenmesi, saçların verdiği ahenk, takıların düzeni ve seçilmesi de tüm bu konulara yardımcı olacak nitelikle. Baharı yansıtan aksesuarlar tam mevsiminde bulunduğumuz için şu an kullanılmaya başlanılmalıdır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.