Baharı Tutan Bakımlı ve Mutlu Eller

0

 

Vücudumuzda her yerimiz şüphesiz mühim ve kıymetlidir. İşte bunlar arasında eller ve tırnaklarımızın değerini bilmek ve bakımını ihmal edilmeyen bakımlı ve mutlu ellere sahip olmak hiç de zor değil. Nasıl ki mutsuz olduğumuzda kendimize yaptığımız en ufak bakım biziz mutlu ediyorsa, el ve tırnak bakımında da bize teşekkür eden bakımlı ve mutlu ellere sahip oluruz.

O kadar kahrımızı çeken ellerimizin bakımı için, el bakım kremleri ve nemlendiricileri özenle kullanmalıyız ki bakımımızı eksiksiz tamamlamış olalım. Kişinin kişisel temizliğinin bakım aynası olan ellerimize mutlulukla bakalım.

el bakımı2

Ellerimiz için olmazsa olmazlarımızdır tırnaklarımız onlar ellerimizin küçük önemli ayrıntıları. Her zaman bakımımıza muhtaç olan bu pigmentsel yaratılışlar bakımı oldukça mühim küçük parçalarımızdır. Haftada bir gün mutlaka manikürü yapılması gereken tırnaklarımızın, hem temiz olması hem estetik olması da kaçınılmaz bir gerçektir. Tırnakların temiz ve bakımlı olması kişinin de özgüvenli olmasına en büyük katkıdır. Özellikle bayanlarda el ve tırnak bakımı özenilmesi ve mutlaka bakımının yapılması gereken bir işlevdir. Böylelikle hem sağlığımızı hem estetiğimizi korumuş oluyoruz.

Bayanlar bakımlı ve mutlu ellere sahip olmak sandığınız kadar zor değil evinizde doğal tırnak bakım peelingi yapmak çok pratik. İhtiyacımız olan sadece;

½ limon suyu

1 çay kaşığı vazelin krem

1 çay kaşığı bal

Bu karışımı yaparak her akşam tırnaklarınıza uyguladığınızda da temiz be bakımlı tırnaklara ve ellere sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.

Unutmayalım ki temizlik ve bakımın imkansızı olmaz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.