Badem Yağı İle Saç Bakımı

0

Saça doğal yağ uygulamanın pek çok faydası vardır. Tatlı badem yağı saça nasıl uygulanır? makalemizde aşama aşama bu yağın saça nasıl sürüleceğini anlattık.Badem yağı, Omega-3 yağ asitleri, fosfolipitler, E vitamini ve magnezyum gibi sağlıklı saçlar için gerekli her türlü vitamin ve minerali içerir. Badem yağı ile saç bakımı yapmak saçınızı güçlendirir, dökülmesini önler, saça parlaklık kazandırır.
Badem yağını satın alırken dikkat etmeniz gereken şey mümkün mertebe badem yağı içeriği yüksek ve organik olanı seçmenizdir. Kaliteli bir badem yağı ile daha çabuk sonuç alırsınız.

badem_yagi_saca_nasil_uygulanir

Saçınızı ıslatın ve tarayın. Saçınız ıslak olunca badem yağını daha kolay emer.
badem_yagi_saca_nasil_uygulanir (1)
Avucunuzun içine biraz badem yağı alın ve masaj yaparak saç derinize yedirin. Masaj saç köklerini uyaracak, kan dolaşımını hızlandıracak, saçlarınızın kısa sürede uzamasına yardımcı olacaktır.

Saçınızı tarayın, böylece yağ eşit miktarda tüm saçınıza dağılır.

 

badem_yagi_saca_nasil_uygulanir (2)

Başınıza bone geçirin veya streç filmle sarın. Böylece saçınız hava almayacak, yağ saç derinize daha iyi nüfuz edecektir.

Saçınızı yıkayın, şampuanlayın ve durulayın. Şayet şampuan kullanmazsanız saçınız yağlı kalır.

badem_yagi_saca_nasil_uygulanir (4)Saçınızı havluyla kurutun veya doğaldan kurumaya bırakın. Saçınız kuruyunca ne kadar ipeksi ve parlak görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.badem_yagi_saca_nasil_uygulanir (5)

Bu maskeyi saçınıza haftada 1 uygulayın. Saçlarınız güçlenecek,
sağlıklı hale gelecek, hızla uzayacaktır.

badem_yagi_saca_nasil_uygulanir (6)

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.