Aşkla İlgili Sorular ve Cevaplar

Aşk fedakârlık mıdır?

Aşk iki tarafından kendinden bir şeyler katarak oluşturdukları bir durumdur. İki tarafta bu arada bazı fedakârlıklarda bulunmalıdır. Ancak bu fedakârlık durumu tek taraflı oluyorsa orada aşk değil sömürüye dayalı garip bir ilişki kurulmuş demektir.

Âşıklar arasında mesafe olmalı mıdır?

Sorunun cevabı kesinlikle evettir. Her şeyinizi birisi ile paylaşmak sağlıklı bir durum değildir. Sürekli beraber olmak günde 6 7 saat telefonda konuşmak ya da mesajlaşmak aşkı öldüren etkenlerdendir. İki tarafın da özgür zamanlara ve nefes almaya ihtiyacı vardır. Kendinize, arkadaşlarınıza ve ailenize zaman ayırın.

Neden yanlış insanı seçeriz?

Yanlış insana âşık olmak çokça görülen bir durumdur. Bunun temel nedeni kafamızda doğru bir âşık olunacak insan modeli oluşturmamızdır. Tabii bunu kâğıt kalemle çizer gibi oluşturamazsınız. Ancak buna uygun düşünerek ve bilinçaltınızı oluşturarak doğru aşkı bulabilirsiniz.

ask41-300x200

Aşkın tehlikeye girdiği durumlar nelerdir?

Üçüncü kişiler aşkınıza karışmaya başladığı anda anlayın ki ilişkiniz tehlikeye giriyordur. Ayrıca karşımızdaki kişiye özel alan bırakmamak onu sıkboğaz etmek onun bizim haricinde bir yaşamı olduğunu da kabullenememek aşkı tehlikeye sıkan durumlardır. Birbirinizin alanlarına ve özgürlüğüne saygı duyun. İkinizin de farklı bir birey olduğunu unutmayın.

Aşkın biyolojik açıklaması nedir?

Âşık olan kişi de vücut Phenyiethylamin denilen bir hormon salgılamaya başlar. Bu hormonun salgılanması zamanla azalır. Ancak bu aşkınızın bittiği anlamına gelmez. İlk baştaki hormonlardan kaynaklanan heyecanlı ve tutkulu âşık olma durumu gerçek duygular devreye girerek kendini gerçek bir sevgiye bırakır.

Aşk her şeyi affeder mi?

Bence affetmez. Ancak bu sorunun cevabı kişisel bir özellik ihtiva etmektedir. Kişiden kişiye değişir. Bence öyle şeyler vardır ki affedilmez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.