Aşık mı Oldunuz?

 

Aşk dünyanın en kutsal ve en mucizevi duygusudur. Aşk insanın kendi ile birlikte hayatını da değiştirir. Peki, aşık mı oldunuz Nasıl bilebilirsiniz hele ki ilişkinin başlarındaysanız. Duygularınız o kadar karışıkken duygularınızdan emin olmamanız gayet doğal bir süreçtir. Tabi bu sürecin geleceğinizle ilgili duygularınızı da netleştirmesi gerekmektedir.

İlişkinizin başında dahi olsanız hoşlanmanın ötesinde bir şey hissettiğinizin ilk belirtisi onu arkadaşlarınız ve ailenize tanıtma içgüdüsü ve beğenilmesini istemenizdir. Aslında o kişiyle uzun vadede bir şeyler istediğinizin ve çevrenizin desteğini beklediğinizin göstergesidir. Aşık olup olmadığınızı anlamak için ondan bahsederken kendinize bir bakın, hep iyi yönlerini anlatıyor, hep olgun ve yapıcı olduğunu söylüyorsanız hoşlanmanın ötesi bir şeyler olduğunun göstergesidir bu.

Yaptığı ufak tefek şeyler dahi sizi mutlu ediyorsa ve ufak başarıları bile size mucize izlenimi veriyorsa ve bu durum sizi gururlandırıyorsa ve hayatınızdaki bir çok olumsuz gidişe rağmen O’nun yaptıkları sizi mutlu ediyorsa işte bu durumda aşık olduğunuzu kabul edebilirsiniz.

Yalnızlık insanın zaman zaman istediği ihtiyacıdır, özellikle bir kişiyle sürekli baş başa kalmak hep birlikte vakit geçirmek her zaman keyifli olmaz ve hatta bu monotonluk zamanla daha da sıkıcı gelmeye başlar. Ancak O’nunla baş başa geçirdiğiniz uzun zamanların ardından bir gün dahi görmediğinizde O’nu özlüyorsanız ve hemen onu görmek istiyorsanız bundan daha belirgin bir işaret olamaz herhalde.

Aşık mı olduğunuzun en güzel cevabı ise; onu kıskandığınızı itiraf etmenizdir. Eğer kimlerle görüştüğünü neler yaptığını merak ediyor ve kıskanıyorsanız evet cevabınız nettir; “Ben aşığım!”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.