Alışverişte İndirim Sezonlarında Yapılmaması Gerekenler

İndirim sezonları yılın en ekonomik ve en sevdiğimiz zamanları hiç kuşkusuz. Moda tutkunları için alışveriş festivaline dönüşen indirim zamanları fırsat gibi algılansa da bu zamanlarda yapılan hatalı alışverişler bütçeyi yeterince sarsmaktadır.

Alışverişlerde indirim sezonları geldiğinde yatırımlar klasik parçalara yapılmaktadır. Ancak klasik parçaları kaliteli alacağız diye kalitesini göstermeyen parçalara ise rağbet etmemek gerekir. Örneğin, kaliteli siyah bir etek alacağınızda, ödeyeceğiniz paranın kat kat fazlasını vererek daha pahalı bir markaya yatırım yapmaya ne gerek var ki? Emin olun kimse 40 TL’ye aldığınız bir siyah etek ile 1000 TL’lik bir eteğin farkını ilk bakışta anlayamaz. İşte tam da bu sebeple üzerinize giydiğinizde kendini gösterecek parçalara yatırım yapmaya gayret edin ki alışverişte elde etmek istediğiniz hazzı bu şekilde doyum noktasına ulaştırın.

Evinizde benzeri olan kıyafetlerden indirimde diye aynı parçanın bir ikincisini almaya gerek yok. Bazıları tarzı gereği birbirine benzeyen parçaları almayı alışkanlık haline getirmiştir, sırf sevdiği için yakası yuvarlak bluzları gardırobunda biriktirenlerimiz de olduğu gibi bu tarz kişiler buna rağmen indirimde aynı tarz parçayı indirim sezonlarında görünce evde onlarcasına sahip olmalarına rağmen yine almak isterler. Bu tür davranışlar kadınların en sık yaşadığı hatalardandır. Demek ki ne yapıyoruz indirimde gördüğümüz bir parça ne kadar güzel ve çekici gelse de ayrıca fiyatı uygun bile olsa eğer gardırobunuzda benzer bir model varsa, alışverişimizde bu tür parçalara bakmıyoruz, dayanamayıp almışsak da hemen sepetten çıkarıyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.