2016 Yaz Ayakkabı Modelleri

Merhaba sevgili arkadaşlar, bugünkü yazımızda ayaklarımız için olmazsa olmazlardan olan ayakkabılar hakkında bahsetmek istiyorum. Değişen ve sürekli kendini geliştiren moda ile birlikte ayakkabılar da her yıl yenilenmekte ve bayanların ilgisine sunulmaktadır. Her bayan modayı takip edip modaya uymak istemektedir. Girdiğimiz yaz aylarında bunaltıcı sıcaklar nedeniyle daha açık ve bizi terletmeyecek ayakkabılar tercih etmekteyiz. 2016 yaz trendinde de birbirinden farklı ve güzel modelleri ile bayanların rahatı düşünülerek tasarlanmıştır. Yaz modasında daha cıvıl cıvıl ve eğlenceli ayakkabılar tercih edilmektedir. İçimizin enerjisini bu yıl da ayaklarımıza vuracağımızdan dolayı bir an önce 2016 yaz ayakkabı modellerine göz atalım ve bu yaz da ayakkabılarımızla göz dolduralım bayanlar !

1- Rengarenk Ayakkabılar

2016 yaz modasında cıvıl cıvıl ve rengarenk ayakkabılar kullanılacağını söylemiştik. Yaz ayları demek daha enerjik daha hareketli olmamız demektir. İşte bu yüzden de koyu tonlardan ziyade daha renkli ayakkabılar tercih etmekteyiz. İçinde bulunan renklerden dolayıda her türlü kıyafetler ile de kombin yapmamız mümkündür.

2- Renkli Püskül Modası

Rengarenk ayakkabılarımızı rengarenk püsküller ile tamamlamak ister misiniz? Ayakkabılara farklı bir hava ve tarz katan bu püsküller yazın enerjisini üstünde taşımaktadır. Babetlerde, topuklu ayakkabılarda, sandaletlerde ve her türlü ayakkabı modelinde bulabileceğimiz bu püsküller 2016 yaz modasına damgasını vurmaktadır.

3- Ponponlu Ayakkabılar

Yazın daha eğlenceli ayakkabılar kullanmamız gerektiğinden bahsetmiştik. Kışın yağan yağmurlardan, fırtınalardan, kapalı havalardan yeterince sıkılmıştık ve kendimizi bir an önce yemyeşil bahçelere, denizlere atma isteği duymuştuk. İşte bu ponponlu ayakkabılar ile canlılığımıza canlılık katacağız ve sokaklarda tüm dikkatleri üzerimize çekeceğiz.

4- Bağlamalı Ayakkabılar

2016 yaz ayakkabı modellerinde trend olan ve hemen hemen her yerde bulabileceğimiz bu bağlamalı babetler tüm bayanların ilgisini çekmektedir. Kısa pantolonlar, elbiseler ve etekler ile daha bir uyumlu olan bu ayakkabıları çok seveceksiniz.

5- Sneaker Ayakkabılar

Açık ayakkabılardan hoşlanmayan ve daha rahat giyinmeyi seven hanımlar için bu sneakerlar bir harika olacaktır. Spor giyinmeyi tercih eden bayanlar bu sneakerlar ile sokakta çok rahat edecekler.

6- Topuk Detaylı Ayakkabılar

Bu zamana kadar görmeye alışık olduğumuz düz topuklar ve taşlı ayakkabılar artık yerini tam tersine bırakmaktadır. 2016 yaz modasında ise hareketli topuklar ve düz ayakkabılar yer almaktadır. Topuk kısmını daha göz önünde tutarak ayakkabılara farklılık katmaktadır.

7- Taşlı Ayakkabılar

Taşlar ve boncuklar tabiki de bayanların olmazsa olmazlarındandır. Her bayanın ilgisini çeken taşlar 2016 yaz ayakkabılarında da kendini göstermektedir. Taşlar ile birlikte kullanılan parıltılar ayakkabılara daha bir canlılık ve göz alıcılık katmaktadır. Şık giyinmeyi tercih ettiğimizde kolaylıkla kombinleyebileceğimiz bu ayakkabıları kullanmayı çok seveceksiniz.

8- Transparan Ayakkabılar

Hem açık giyinmek isteyen hem de babetlerden vazgeçemeyen hanımlar için bu transparan ayakkabılar tam da sizlere göredir. Genelde babet giydiğimizde ayaklarımız çok hava almamaktadır fakat bu transparan modeller ile hem ayağımız hava alacak hem de ayakkabılarımıza şık bir hava katacaktır.

Şule: