Uzun Saçlı Erkekler için 2016 Modası

Erkek uzun saç modelleri 2016 yılında diğer saç modellerinden daha çok konuşulacağa benziyor. Kısa ve uzun saç modelleri arasındaki rekabet devam ediyor. Erkeklerde uzun saç ; bakımı yapıldığında erkeği karizmatik , sevimli gösterebilen, özellikle dalgalı saçlara sahip olan erkeklere yakışan bir saç modelidir. Genel olarak erkekler saç bakımına bayanlardan daha az özen gösterdiği için , bu saç modeli denendiğinde kırıklar , dökülmeler , ve matlaşmış saçlarla karşılaşılabilir. Uzun saçlı ve bakımlı erkeklerin birçoğunun, uzun saç modelinden oldukça memnun oldukları , birçok bayan tarafından olumlu tepkiler aldığı da bir gerçektir.

Uzun saç modeli , tarih boyunca çeşitli anlamlarla karşımıza çıkmıştır. Örneğin 11. Yüzyılda Fransız ve İngiliz Erkekleri arasında uzun saç , savaşçılığı ve gücü temsil etmiştir.Ayrıca Antik Yunanistan’da uzun saç, karşımıza zenginliğin ve gücün simgesi olarak çıkmıştır. Günümüzde ise uzun saç kesin bir anlama bağlanmamakta , bazen özgürlük ve dağınıklık anlamlarına gelmektedir.

Erkekler için uzun saç modelleri , hangi stilde olursa olsun uğraş gerektirir. Saçların şeklini korumak ve düzeltmek için sık sık kuaföre gidilmelidir.Ayrıca saçların bakımında şampuan ve saç kremine büyük önem verilmelidir. Saçlarınız dalgalı veya kıvırcık ise saçlarınıza duştan sonra saç kremleri gibi özel ürünler kullandıktan sonra istediğiniz şekli verebilirsiniz. Tabi fazlaca çeşit saç kremi ve saç ürünleri olduğu için, saçlarınıza hangi ürünü uygulamanız gerekiyorsa o üründen şaşmayın.

Aşağıdaki 2016’ya damga vuracak uzun saç modellerini sizler için hazırladık. Umarız ki beğenirsiniz…

Modern Erkek Uzun Saç Modelleri 2016

 

erkek-uzun-sac-modelleri-modern

Geriye doğru taranıp arkadan topuzlanarak uygulanan modern saç modeli , erkeklerde oldukça karizmatik durmakta , bayanların oldukça beğenisini toplayan bir saç modelidir. Özgürlüğü temsil eden uzun saç modelleri arasında en değerli ve toplu olanıdır. Kullanılan doğru şampuanlar ve kremlerle , iyi bir bakımla ve düzenli saç kesimleriyle kusursuz bir görünüm sağlayabilmekte , bütün beğenileri kişinin üzerine çekebilmektedir. Saçlar uzun bırakıldığı için kuaföre gidilmiyor diye düşünmek yanlıştır. Bu saç stiline sahip kişiler , kırıklarını aldırmak ve uzayan saçlara yöne vermek amacıyla kuaförlere gidebilmektedir.

Doğal Erkek Uzun Saç Modelleri 2016

erkek uzun saç modelleri doğal 2016

Uzun saçlı erkeklerden bazıları , uzun saç bakımını, taramasını , kurutmasını , şekil vermesini zahmetli bulduğundan saçlarına fazla ilgi göstermez. Doğal saçlı modelini kullanan diğer erkekler ise doğal saçların moda olduğunu düşündüğü için saçlarını doğal tutar , ilgilenmez. Her şekilde erkek , karizmasına en çok yakışan saç modelini uygulamalıdır. Dalgalı saçlara sahip olan erkekler için doğal saç modeli , oldukça iyi bir seçim olabilir.

Kıvırcık Erkek Uzun Saç Modelleri 2016

 

erkek-uzun-saç-modelleri-kıvırcık

Uzun saç denildiğinde bazılarının aklına tek saç stili gelebilir . Bu saç modeli, erkeğe en çok yakışan , bayanların hayran kalabildiği , halk dilinde bonus olarak bilinen kıvırcık saç modelidir. Yapılan anketlere göre  kıvırcık saçlara sahip olan erkekler , bayanlara tatlı ve sempatik gelmekte ve bu konuda diğer saç modellerinin önüne geçmektedir. Kıvırcık saç da doğal ve uzun saç gibi özgürlüğü temsil edebilir . Özgün bir saç modeli olup enerjisi de yüksektir.

Son olarak , saçlarımızın ne yazık ki değerini bilmiyoruz. Sürekli şampuanlar değiştirip yeteri kadar kurutmamak , saç kurutma makineleri ve düzleştiricilerle yıpratmak, bakımını yapmamak saçlarımızı zamanla matlaştırır , zayıflatır ve döker . Çeşitli sayısız saç modelleri ve stillerini uygularken daha mühim olan saç sağlığını unutmamalıyız.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.