2015 İlkbahar-Yaz Makyaj Trendleri

0

2015 yılının ilkbahar-yaz kıyafet trendleri vitrinlerde yerini alırken eminim tüm kadınların aklında aynı soru vardır.2015 yılı ilkbahar-yaz makyaj trendleri neydi? Kadınların aklındaki ortak sorunun nedeni şuydu. Çünkü kıyafetin en büyük tamamlayıcılarından birini oluşturuyordu makyaj. Şimdi bir bakalım bu yazın makyaj trendlerine…

Öncelikle 2015 ilkbahar-yazı da tamamen doğallıktan yana. Son birkaç sezondur hep böyle makyajlarla karşı karşıyayız. Ten renginizle uyumlu bir fondöten ve buna uyumlu bir allık. Ayrıca parlak bir ciltte doğal makyajda olmalıdır. Parlak cilt için ise nemlendirici sürmek gerekir.

Rujlardan ojelere kadar her yerde açık mor lavanta rengi kullanılmakta. Göz kapaklarına bu renkler sürülüp açık tonlarda rujla tamamlanmalı.

makyaj-trendleri

Kalın kaşlar geçen sezon gibi bu sezonda çok moda. Sizin de kaşlarınız dolgun değilse kaş kalemi, kaş rimeli ya da kaş farlarından yararlanabilirsiniz. Kaşlarınızı tarayarak da şekil verebilirsiniz.

Yüzde en çok belirgin olan yerlerden biri de gözlerdir. Eylenirler aracılığıyla çekici gözlere sahip olabilirsiniz.

Cildi matlaştırmaya çalışıp güzel görünmek için yapılan uğraşlar sona erdi. Çünkü artık cildiniz ne kadar ışıltılı ve parlak ise, o kadar güzelsiniz demek. Pudralarınızı bir kenara koyup ardından cildinize parlaklık veren fondötenlere ağırlık verin. Ciltte, göz kenarlarında ve dudaklarda parlaklık 2015 ilkbahar- yaz sezonunun en çok öne çıkan trendlerinden.

Far ya da kalemler bu sezonda oldukça iddialı duruyor. Her renkten kalem ya da farı göz üstünüzde veya altınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece çekici bir göz makyajına imza atmış olacaksınız.

Rujlara geldiğimizdeyse kırmızı renk rujlar yine ön planda. Bunun yanında açık pembe tonları da bu sezona damga vuruyor.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Elsedo.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Elsedo.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

 

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.