Selülitlerden Kurtulmanın Zamanı Geldi

0

Derimizin alt tabakasında bulunan yağ dokusunun bağ dokular arasında sıkışmasıyla meydana gelen selülitler, kalça ve üst bacaklarda biçimsiz ve düzensiz bir şekilde görmek istemeyeceğimiz kadar kötü bir görüntü olarak ortaya çıkmaktadır. Tıpkı portakal kabuğu görünümünde olan selülitlerin tek sorumlusu yağ hücreleri değildir. Hızlı kilo kaybı ile zayıf bağ dokuları da selülitlerin oluşumuna neden olmaktadır.

Kadınlara özgü olan ve estetik görünümü bozan bu problemin en büyük nedenleri arasında, yanlış beslenme ilk sırayı almaktadır. Aynı zamanda selülitlerden kurtulmak için günlük sıvı tüketimine dikkat de etmek, sağlıklı içeceklerden; su, soda, ıhlamur, ada çayı gibi bitkisel ve sağlıklı çayları, taze meyve suları, taze sebze suları, ayran tüketilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, şişede veya kutuda satılan kola, hazır konserve edilmiş meyve suları, siyah çay, kahve, turşu suyu, sirke, şalgam suyu gibi tuzlu içeceklerden de çok az içmek ya da mümkünse hiç içmemesi gerekmektedir.

Selülitlerden kurtulmanın en önemli yollarından biri de tıbbi masajlardır. Masaj kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. Dolaşım masajları ile kan ve lenfatik dolaşım sayesinde deri altı kan dolaşımı aktive olarak dokuların canlanmasını sağlar ve hücrelere oksijen gider, toksinlerin vücuttan atılması kolaylaşır.

Doğadan bizlere adeta mucize gibi sunulan kahve ile de selülitlerden kurtulmak mümkündür. Keten tohumu yağı, çuha çiçeğinin yağı ve zeytinyağı ile çekilmiş kahveyi göz kararı bir kapta karıştırıp selülitli bölgeye sürüp bu bölgeye masaj yaparak bu rahatsız edici görüntüden kurtulabiliriz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.