Eyeliner Nasıl Sürülür – İpucu

0

Eyeliner ağırlıklı makyajlar her zaman daha ön planda ve çekici olmuştur. Sizin eyeliner sürüş şekliniz sizin tarınızı ortaya koymaktadır. Çoğu kadına göre eyeliner sürmek çok zor ve zahmet gerektiren bir iştir. Fakat size en uygun metotla sürmeye alıştığınız zamanda eyelinerdan vazgeçmeniz imkânsız. Şimdi sizinle eyeliner nasıl sürülür ona geçelim.

Öncelikle eyelinerınızın kalıcı olmasını istiyorsanız işe göz kapaklarınıza pudra sürmekten başlayın. Daha sonra elinizle üst göz kapağınızı gerin ve kirpiklerinizin dibinden ince bir çizgi şeklinde çekmeye çalışın. Eğer kalın bir çizgi isterseniz çektiğiniz ince çizginin üzerinden geçerek istediğiniz kalınlığı elde edin. Kuyruk yapmak isterseniz de dip kısımdan uzatın. Dumanlı bir görünüm kazandırmak isterseniz de kuyruğu dağıtıp dumanlı görünüm verebilirsiniz.

eyeliner2

Gelelim alt göz kapağına… Alt göz kapağına ince bir çizgi istiyorsanız ince uçlu bir eyeliner ile tek hamlede ince bir çizgi çekin. Keskin bir çizgi istemiyorsanız da alt göz kapağına kısa kısa çizgiler atıp aplikatörle bunları dağıtın.

Artık her renkte eyeliner bulmak hiçte zor değil. Esmer ten rengine sahip bayanlarda siyah renk eyeliner daha güzel durmaktadır. Beyaz tenli kadınlarda da siyah renk eyeliner çekici bir görünüm sağlamaktadır.

Son olarak eyeliner çekerken dikkat edilesi gereken belli başlı bilgiler;

*Eyeliner çekerken gözün içine çekmeyin. Göz içine çekilen eyeliner gözünüzü olduğundan daha küçük gösterir.

*Eyeliner dipten uca kadar tek bir hamlede çekin. Dipten ortaya ortadan uca çekmeyen kalkışmayın. Güzel bir görünüm elde edemezsiniz.

*Eyeliner kirpiklerin dibinden uygulayarak daha dolgun bir görünüm kazandırabilirsiniz.

*Eyeliner diplerde ince sürülmeli göz kuyruğuna doğru kalınlaştırılmalıdır. Bu görünüm size çekici bir hava katacaktır.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Elsedo.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Elsedo.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.